Població per zona de naixement i municipi de residència, 2021

Població per zona de naixement i municipi de residència (agrupament per territoris de parla catalana)
Total 2021 Nascuts a les Illes BalearsNascuts en una altra CANascuts a l'estranger
H%H%H%
ILLES BALEARS117300863339354,00%25388021,64%28573524,36%
MALLORCA91254451268356,18%18126219,86%21859923,95%
Alaró5741378665,95%60710,57%134823,48%
Alcúdia20651900043,58%488723,66%676432,75%
Algaida5963420170,45%79313,30%96916,25%
Andratx11571559348,34%238320,59%359531,07%
Ariany89766073,58%546,02%18320,40%
Artà7984511564,07%123215,43%163720,50%
Banyalbufar54236968,08%7814,39%9517,53%
Binissalem8895671475,48%101611,42%116513,10%
Búger108476470,48%1089,96%21219,56%
Bunyola7037512472,82%102214,52%89112,66%
Calvià515671988138,55%1325225,70%1843435,75%
Campanet2684202475,41%1866,93%47417,66%
Campos11425740964,85%155813,64%245821,51%
Capdepera12003505842,14%363530,28%331027,58%
Consell4243317874,90%61414,47%45110,63%
Costitx137995168,96%16511,97%26319,07%
Deià67430745,55%11617,21%25137,24%
Escorca18113172,38%2312,71%2714,92%
Esporles5134376773,37%67913,23%68813,40%
Estellencs32619860,74%4513,80%8325,46%
Felanitx181641130462,23%294816,23%391221,54%
Fornalutx68246167,60%487,04%17325,37%
Inca337262077461,60%541216,05%754022,36%
Lloret de Vistalegre146597466,48%16010,92%33122,59%
Lloseta6250456272,99%84113,46%84713,55%
Llubí2385179575,26%1666,96%42417,78%
Llucmajor382242086854,59%890323,29%845322,11%
Manacor448092709660,47%725616,19%1045723,34%
Mancor de la Vall1569124879,54%1318,35%19012,11%
Maria de la Salut2242168675,20%1426,33%41418,47%
Marratxí383572748871,66%732519,10%35449,24%
Montuïri3087217370,39%2799,04%63520,57%
Muro7515522069,46%7479,94%154820,60%
Palma41936622039252,55%9374722,35%10522725,09%
Petra3028236177,97%1675,52%50016,51%
Pollença16969994858,62%254715,01%447426,37%
Porreres5624388669,10%4497,98%128922,92%
Puigpunyent2057139367,72%24712,01%41720,27%
Sa pobla13873952568,66%12478,99%310122,35%
Sant Joan2185159272,86%1938,83%40018,31%
Sant Llorenç des Cardassar8920499656,01%160918,04%231525,95%
Santa Eugènia1724125973,03%21612,53%24914,44%
Santa Margalida12767664252,02%249619,55%362928,42%
Santa Maria del Camí7507564475,18%90812,10%95512,72%
Santanyí12342602748,83%259621,03%371930,13%
Selva4126305173,95%4099,91%66616,14%
Sencelles3542247969,99%45112,73%61217,28%
Ses Salines5010271554,19%85917,15%143628,66%
Sineu4122290370,43%42910,41%79019,17%
Sóller13491875164,87%152711,32%321323,82%
Son Servera11835534845,19%374431,63%274323,18%
Valldemossa2042131464,35%23811,66%49024,00%
Vilafranca de Bonany3558257872,46%37210,46%60817,09%
MENORCA959365618858,57%2276323,73%1698517,70%
Alaior9477593062,57%195220,60%159516,83%
Castell (Es)7530396752,68%231230,70%125116,61%
Ciutadella de Menorca306381931363,04%663621,66%468915,30%
Ferreries4892365774,75%84017,17%3958,07%
Maó295781641555,50%674222,79%642121,71%
Mercadal (Es)5444223241,00%197136,20%124122,80%
Migjorn Gran (Es)150097264,80%29219,47%23615,73%
Sant Lluís6877370253,83%201829,34%115716,82%
EIVISSA1245214864039,06%3655229,35%4626737,16%
Eivissa506431946738,44%1519630,01%1598031,55%
Sant Antoni de Portmany272051103140,55%818430,08%799029,37%
Santa Eulàlia del Riu400381534238,32%1184029,57%1285632,11%
Sant Joan de Labritja6635280042,20%133220,08%250337,72%
Sant Josep de sa Talaia282991166341,21%969834,27%693824,52%
FORMENTERA11708421936,04%360530,79%388433,17%
Formentera11708421936,04%360530,79%388433,17%